Karagözlüm TatlısıMalzemeler :

125 gr.margarin
1 çay b.siviyag
3 çorba k.yogurt
1 çay b.pudra sekeri
2 çorba k.irmik
3 çorba k.toz findik
2 çorba k.kakao
1 p.vanilya
1 p.kabartma tozu
1 çorba k.hindistan cevizi
2 yumurta

Serbeti için:
3.5 su b.toz seker
3.5 su b.su
1 dilim limon

Hazirlanisi :

Karistirma kabina önce sivilari yani, erimis margarin, siviyag, yogurt ve yumurtayi alarak çirpin. Daha sonra üzerine pudra sekeri, irmik, toz findik, vanilya, kabartma tozu ve hindistan cevizini alarak karistirin. Daha sonra bu karisimdan mandalina büyüklügünde ayirin.

Ayirdiginiz bölüme kakao ekleyerek tatlinin kara kismini elde edin.Her iki hamurun da kivamini un ile ayarladiktan sonra beyaz hamurdan ceviz büyüklügünde kopararak yuvarlayin. Ortasi biraz daha yuvarlak kenarlari daha ince olacak sekilde yuvarlayarak göz seklini verin. Orta kismindan bir yuvarlak çikararak (biz bunun için santi torbasinin yuvarlak ucundan yararlandik.) kara kismi için bosluk olusturun. Kakaolu harçtan minik bir hamur parçasi kopararak yuvarlayin ve gözün karasini olusturun. Bu hamuru digerinin içine oturtarak bütün hamu için ayni islemi uygulayin. Yaglanmis firin tepsisine dizerek üzerine yumurta sarisi sürün. 180 derecede pisirip sicak serbet ile bulusturun.
 

Sitemizdeki içerikler kaynak belirtilen hak sahiplerine aittir. Sitemizdeki içerikleri kullanabilmek için lütfen kaynak belirtiniz.
Sitemizi daha iyi görüntüleyebilmeniz için Firefox yada Chrome kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Copyright © 2011 - 2016 ramazan.tv