Tutmaç çorbasıMalzemeler:
1 su b. nohut
1 su b. yesil mercimek
2 dis sarimsak
1 su b. et suyu
Su, tuz

Terbiyesi için:
1 kase süzme yogurt
1 yumurta

Hamuru için:
1 su b.un
1 yumurta
1 çay k.tuz
Aldigi kadar su

Üzeri için:
1 çorba k. tereyagi
1 tutam taze nane


Hazirlanisi:
encerey 1 su bardagi haslanmis nohutu ve 1 su baradgi haslanmis olan mercimegi alin.Üzerine 1 su bardagi et suyunu ilave edin ve kaynamya birakin.Terbiyesi için bir kaba 1 kase süzme yogurdu ilave edin.Üzerine biraz su ilave edip süzme yogurdu karistiirin.Daha sonra yogurdun üzerine 1 adet yumurta kirin ve karistirin.Terbiyeye daha sonra sicak su ilave edip terbiyenin kivamini açin.Hamuru için bir karistirma kabina 1 su bardagi unu alin.Üzerine 1 adet yumurta kirin.

Üzerine 1 çay kasigi kadar tuz ve aldigi kadar un ilave edip hamuru yogurun.Daha sonra hamruu merdane ile açin.Açtiginiz hamuru kare kare kesin.Kare kare kesilen hamurlari tencerye aktarin.Terbiyeyi tencerye ilave edin ve bir tasim kaynadiktan sonra servis tabagina alin.Tutmaç çorbasinin sosu için ise tavaya tereyagini alin.Üzerine ince kesilmis olan taze naneyi ilave edin.Servis tabagindaki çorbanin üzerine sosu döküp servis edin.

 

Sitemizdeki içerikler kaynak belirtilen hak sahiplerine aittir. Sitemizdeki içerikleri kullanabilmek için lütfen kaynak belirtiniz.
Sitemizi daha iyi görüntüleyebilmeniz için Firefox yada Chrome kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Copyright © 2011 - 2016 ramazan.tv